Groep 1-2A
Welkom op de klassensite van groep 1-2A
Thema: Dinosaurussen!!
In groep 1/2a zijn we gestart met het spannende en leerzame thema Dinosaurussen. Een thema dat enorm tot de verbeelding spreekt! De kinderen ontdekken hoe dinosaurussen leefden, wat ze aten, hoe groot ze waren en welke soorten er bestonden. Door deze nieuwsgierigheid en verwondering raken zij spelenderwijs gemotiveerd om te leren.
Waarom dit thema zo leuk is
Dinosaurussen sluiten perfect aan bij de belevingswereld van jonge kinderen. Het thema biedt volop mogelijkheden om te onderzoeken, fantaseren, bouwen, tekenen, vertellen en samen te spelen. Zo stimuleren we niet alleen kennis over de wereld om ons heen, maar ook creativiteit, samenwerking en taalontwikkeling.


Spelenderwijs leren in de hoeken
In de verschillende hoeken werken we doelgericht aan reken- en taaldoelen:
- Rekenhoek: tellen van dinosaurussen, vergelijken van groottes, sorteren op kleur of soort en meten met blokken.
- Taalhoek: nieuwe woorden leren (zoals botten, eieren, staart), luisteren naar verhalen, rijmen en zelf korte verhaaltjes verzinnen.
- Bouwhoek: dinosaurussen maken met blokken en materialen, werken aan ruimtelijk inzicht en samenwerken.
- Knutselhoek: dinosaurussen knippen, plakken en tekenen, wat de fijne motoriek stimuleert.
Zo werken de kinderen spelenderwijs en betekenisvol aan belangrijke leerdoelen.
.jpg)